Pievieno vēl preces 50.00 € vērtībā un saņem bezmaksas piegādi!
  • Lūdzu pacietību
    Tavs iepirkumu grozs ir tukšs

5 populārākie mīti par kafijas kapsulām

Publicēts

KAFIJAS KAPSULAS – NEMAINĪGI IZCILA KAFIJAS KVALITĀTE

Kafijas kapsulas nereti tiek apveltītas ar ne pārāk kvalitatīvas kafijas komplimentiem. Sākot ar lētākajām kafijas kapsulām tirgū un beidzot ar izsmalcinātākajām kapsulām, tās kopumā ir saņēmušas dažādus vērtējumus. Bet ļaujiet mums paskaidrot vai, precīzāk, apgāzt šos pieņēmumus par tām, jo kafijas kapsulu industrija ir sasniegusi visai augstus standartus.

Tas ir tas, ko lielākā daļa kafijas cienītāju neapzinās, jo veids, kādā kafijas kapsulas pēdējos gados ir gājušas savu garo ceļu līdz augstas klases espresso rezultātam, ir apgāzis visus aizspriedumus un negatīvos vērtējumus. Mēs ar lielāko prieku atspēkosim šos pieņēmumus, lai paplašinātu jūsu redzējumu un ievestu dziļāk plašajā kafijas pasaulē.

MĪTS NR.1 – KAFIJAS KAPSULAS NAV TIKPAT KVALITATĪVAS KĀ KAFIJAS PUPIŅAS

No vienas puses, jūs varētu teikt, ka jā – kafijas kapsulu kvalitāte atšķiras atkarībā no tās ražotāja, kafijas svaiguma un citiem aspektiem. Tomēr pilnīgi droši šodien varam apgalvot, ka labākā kafijas kapsulu kafija ir tieši tikpat laba un kvalitatīva kā pupiņu kafija. Šajā rakstā mēs tuvāk aplūkosim Lavazza Blue kafijas kapsulu sistēmas. Un te nu mēs pavisam droši varam apgalvot, ka katrā kafijas kapsulā ir svaigi maltas kafijas pupiņas hermētiski noslēgtā iepakojumā tieši nepieciešamajā daudzumā, lai jūs pagatavotu patiesi izcilu espresso.

LAvazza Blue kapsulu automāts

 

Pavisam vienkārši – ja izvēlēsieties kafijas kapsulas no zemākas kvalitātes ražotāja vai paņemsiet no veikalu plaukta iepakojumu ar dažu mēnešu izlietošanas termiņu, jūs patiesi nevarat gaidīt kvalitatīvu un aromātisku kafiju savā tasītē. Taču veicot nelielu izpēti pirms iegādes un izvēloties uzticamu ražotāju, rezultāts jūs pārsteigs.

MĪTS NR.2 – KAPSULAS VIENMĒR SATUR ZEMĀKAS KVALITĀTES KAFIJU

Kafijas kvalitāti pilnībā nosaka tas, kas ražo pašu kafiju un kapsulas, kā arī tas, kur jūs tās iegādājaties. Vēlreiz atgādinot – lielveikalu plauktos ir daudz dažādu masveidā ražotu kafijas kapsulu, kurām patiešām nav vērts pievērst uzmanību. Toties visa šī plašā spektra otrā galā jums ir tie kafijas kapsulu ražotāji, kā, piemēram, Lavazza, kas ir izstrādājuši lielisku tehnoloģiju, sarūpējuši labāko kafiju un apvienojuši to kvalitatīvā kafijas kapsulā, kas sniegs nemainīgi lielisku kafijas garšu un aromātu katru reizi to pagatavojot.

Lavazza Blue kafijas kapsulas nesatur šķīstošo kafiju vai jebkādu citu kafijas izstrādājumu. Tajās tiek samaltas tieši tās pašas kafijas pupiņas, kuras jūs redzat lielajos kafijas pupiņu iepakojumos.

MĪTS NR.3 – KAFIJAS KAPSULAS NAV VIDEI DRAUDZĪGAS

Kafijas kapsulām, ko pārdod lielveikalos un kuras tiek ražotas ļoti lielam patēriņam, ir tendence būt 100% nepārstrādājamām. Tā rezultātā simtiem miljonu kafijas kapsulu ik dienas nonāk atkritumu poligonos visā pasaulē. Turpretim labākās Lavazza Blue kafijas kapsulas, tagad ir izgatavotas no 100% pārstrādājamiem materiāliem. Alumīnija vāciņš un plastmasas iepakojums ir pilnībā pārstrādajami, un pašu kafiju ir iespējams atdalīt no kapsulas pēc izlietošana.

Te jūs varat aplūkot video, kurā tas tiek praktiski arī parādīts: https://www.youtube.com/watch?v=Do0KcXWe0Nw

Ir pat pieejamas atkārtoti uzpildāmas kafijas kapsulu versijas, kuras var izmantot ļoti daudz reižu, lai pilnībā likvidētu atkritumus.

MĪTS NR.4 – KAFIJAS KAPSULAS IR PĀRĀK DĀRGAS SALĪDZINĀJUMĀ AR KVALITĀTI, KO IEGŪSTAT

Kafijas kapsulu izmaksas atstāsim pircēja vērtējumā, jo tās ir atkarīgas no tā, cik lielu nozīmi jūs piešķirat kafijas kvalitātei un baudījumam. Nav samelots, ka kafijas kapsulas ir dārgākas nekā kafijas pupiņas vai maltā kafija, bet tās ir lietošanā ātrākas, vieglākas un ērtākas.  Jūs saņemat pārsteidzoši gardu kafijas tasi dažu sekunžu laikā, nospiežot pogu, un pēc tam nekas nav jātīra. Turklāt paši kafijas kapsulu automāti ir ārkārtīgi kompakti un ērti lietošanā. Gatavojot kafiju, ir daudz nianses, kas ietekmē tās garšu. Tas ietver kafijas maluma rupjumu, svaru, temperatūru, ekstrakcijas laiku un vienmērīgu spiedienu. Kapsulu kafija tiek ražota, izmantojot sarežģītas tehnoloģijas, kur malšanas, svēršanas un citiem parametriem ir konkrēti rādītāji. Kā arī pašiem kapsulu kafijas automātiem ražotājs ir skaidri noteicis parametrus, kas attiecīgi atbilst kafijas kapsulu tehnoloģijai, tāpēc varat būt droši, ka garša un aromāts būs tieši tāda, kādai tai vajadzētu būt.

MĪTS NR.5 – KAFIJAS KAPSULAS IR VIENVEIDĪGAS

Vēl viens mīts ir par kafijas daudzveidīgumu. Jāteic, ka šobrīd kafijas kapsulu tirgus ir kļuvis ļoti aizraujošs un ļoti daudzveidīgs. Sākot ar konkrētas valsts reģiona (single origin) kafijām, beidzot ar bio kafijas maisījumiem. Pasaulē vadošie ražotāji nepārtraukti pilnveido un meklē arvien jaunas un interesantas garšas nianses, lai kafijas cienītājiem ik dienas sniegtu ko jaunu un pārsteidzošu. Lavazza Blue kafijas kapsulu ražotājs rūpējas par ikviena kafijas cienītāja garšas kārpiņām un gaumi.

Lavazza Blue kafijas kapsulas

Lūk, pieci populārākie kafijas kapsulu mīti, kas izskan kafijas cienītāju vidū un kurus mūsu kafijas profesionāļi labprāt izskaidro ikvienam, lai paplašinātu zināšanas par šo kafijas pagatavošanas veidu. Šobrīd tirgū pieejamās kafijas kapsulu sistēmas un kafijas kapsulu veidi var radīt apjukumu, jo veikalu plauktos to ir daudz, bet informācijas salīdzinoši maz. Mēs, KAFO komanda, esam šeit, lai Tev palīdzētu neapjukt plašajā kafijas pasaulē!

Liene Valdniece

2 ziņas

Mēs zinām labas kafijas pagatavošanas nianses un gribam tās izstāstīt arī Tev